Výrobní technologie

Proč u nás ?

Hypodesign disponuje špičkovou technologií pro výrobu nábytku. Ze zásady dbáme na to, aby celý proces výroby – od přenosu dat od zákazníka až k poslední výrobní operaci – proběhl v co nejkratším čase a bez chyb.

Náš řídící software výroby umožňuje komplexní řešení pro výrobu nábytku. Nejedná se pouze o návrh a vizualizaci nábytku, ale především o  konstrukční řešení spojů a kování, olepení hran,   spotřeby materiálu, tvorbu výkresové dokumentace, slučování zakázek pro větší výtěžnost při optimalizaci, generování nářezových plánu pro formátovací pily i nářezová centra, NC programy pro CNC obráběcí stroje, vytváření a tisk štítků s čárovými kódy pro pily i nestingové stroje a mnoho dalších funkcí. Pomocí systému Cabinet Vision se eliminuje možnost chyby při přenosu dat mezi několika samostatnými programy, čímž se docílí rychlá, přesná a kvalitní výroba ve velmi krátkém čase. Samozřejmostí je možnost se následně kdykoliv vrátit k jednotlivým dílcům a opětovně je vyrobit ve stejné kvalitě a parametrech.

Jakými technologiemi disponujeme?

Využíváme CNC centra – vysoce výkonné s opakovatelnou přesností, vyrábí frézováním vrtáním a dalšími technologickými operacemi nábytkové dílce a stavební prvky. Důležité pro klienta je, že každý vyrobený dílec je datově uložen a může se kdykoli vyvolat a vyrobit znovu v absolutně stejné podobě. Při poškození nebo zničení dílce si klient objedná pouze tento dotčený – bez složitého zaměřování s možností výroby v minimálním čase.

Celá technologie je navržena pro individuální výrobu s ohledem na řemeslnou zkušenost.

 

CNC pil1280308119_ris-4_cut-6120_smalla pro přesné dělení materiálu

Vysoká přesnost, rychlost a kvalita řezání – to jsou tři hlavní parametry velkoplošné pily CUT 6120, která v sobě kombinuje mnoha lety osvědčenou technologii lineárního vedení a dynamických extrémně rychlých pohonů, které se používají v CNC obráběcích centrech. Vzduchové stoly zabraňují poškrábání citlivých materiálů a usnadňují umisťování a manipulaci desek na stole stroje. Vysoká rychlost posuvu pilového vozíku až do 130m/min. Pila je s ohledem na zvýšený prořez pilového kotouče vybavena výkonnými motory (11 a 2,2 kW) a zároveň navržena pro minimální spotřebu energie. Řídicí systém byl speciálně navržen tak, aby splňoval nejvyšší požadavky na přesnost a nejkratší dobu řezného cyklu, stejně jako komfort obsluhy.

 

 

Olepovačka Sprint 1329

CNC olepovačka hran pro velmi náročné aplikace hran

Nový model olepovačky hran SPRINT 1329 PREMIUM je konstruován s robustnějším základem, který nabízí široké možnosti olepování od plastových hran až po masivní nákližky. Agregáty stroje jsou usazeny na mohutném základě s lineárním THK vedením pro větší přesnost a výkon. Posuv stroje je obsluhou plynule stavitelný (10-18m/min) pro preciznější opracování hran. Stroj umožňuje opracovávat dílce o výšce 60 mm a hrany až do tloušťky 12 mm. Kvalitní olepení a opracování hran zaručuje nejen inovovaný systém nanášení lepidla Glu Jet hybrid technology s 3 letou zárukou, ale i tuhé uložení agregátů včetně předfrézování, které má zásadní vliv na kvalitu olepení.

 

 

IMG_7073CNC obráběcí centra řady Mercury

Vysoce přesná konstrukce stoje umožňuje využití ve všech oblastech zpracování dřevěných materiálů. Díky využití vysokopevnostního rámu  minimalizuje přenos vibrací a tak dává stroji  nepřekonatelnou stabilitu. Použití nejmodernější řídící techniky společně s dynamickým pracovním polem poskytuje maximální  využití  pracovní plochy  a dosažení špičkového výkonu.

Pracovní prostor s výškou obrobku 300 mm nabízí vysokou kreativitu při výrobě.

 

 

BruskaŠirokopásová – Egalizační bruska

Oboustranná (horní+spodní) širokopásová bruska, určena na prvotní egalizaci (přesnost + – 0,1mm); pracovní šířka 1300mm, spolehlivost a kvalita při všech technologiích broušení, broušení masívu, dýhovaných povrchů a laků, robustností, spolehlivost a variabilita kombinací brusných agregátů, broušení povrchů, frézování povrchů, jemné broušení, broušení tvarových ploch, strukturování, leštění a čištění.

Technologie je dále doplněna klasickými truhlářskými stroji, aby v každém projektu vynikl řemeslný a individuální duch naší výroby.

Kompletní technologie byla navržena a dodána společností Houfek a.s. stoprocentní český výrobce špičkových strojů a technologií.